Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Nowoczesne i ekologiczne okna

Okna z drewna w świetle nowych technologi i silnej konkurencji okien plastikowych. Informacje o utrzymaniu okien i drzwi z drewna.

Obserwujemy obecnie intensywny rozwój budownictwa, budowane są nowe osiedlamieszkaniowe, apartamentowce. To świetny okres dla deweloperów.
Wiele indywidualnych inwestorów decyduje o budowie swojego lokum. Rodzi się pytanie jakiego rodzaju okna wybrać dla siebie.
Popularne okna pcv czy bardziej prestiżowe okna drewniane?
Postęp techniki i nowoczesne technologie nie pozbawiły drewna wielowiekowej pozycji na rynku okien drewnianych. Co więcej przyczyniają się one do osiągnięcia przez drzwi oraz okna nowej jakości i stylu.
Okna drewniane to dzisiaj uosobienie jakości i stylu, nadają budynkom wspaniały charakter.
W czasie, kiedy problemy związane z ekologią spotykają się ze zrozumieniem doceniamy drewno za naturalność oraz za to, że nie zawiera jakichkolwiek składników niekorzystnych dla zdrowia człowieka.
Drewno ma doskonałe walory techniczne takie jak: bardzo dobra izolacyjność, znaczna wytrzymałość przy porównywalnie niedużej gęstości, łatwość przetwarzania, niewielka rozszerzalność termiczna. Drewno przetwarzane według najlepszej, nowoczesnej technologii umożliwia produkować drzwi i okna w najwyższym standardzie.
Do okien z drewna stosuje się poniższe typy szyb zespolonych:
• ciepłochronne
• przeciwsłoneczne
• dźwiękochłonne
• ochronne
• ornamentowe
• szkło strukturalne i do mocowań punktowych.
Wysoka jakość okien drewnianych osiągana jest dzięki użytym w produkcji maszynom, najnowszej technologii oraz zatrudnionej wysoko wykwalifikowanej kadrze.
Do produkowania okien drewnianych i drzwi trzeba wykorzystywać najwyższej jakości surowiec.
Drewno na okna i drzwi powinno się poddawać selekcji i suszyć do wilgotności około 12 - 14%, następnie kleić trójwarstwowo dla osiągnięcia najwyższej stabilności, wytrzymałości wypaczeniowej.
Obróbka odpowiedniej klasy, poddanego selekcji drewna przy jednoczesnym zastosowaniu najnowszej generacji urządzeń oraz technologii daje efekt w postaci wyrobów o wyjątkowej jakości.
Współczesne lakiery akrylowe powstałe na bazie wodnej stanowią ochronę okien drewnianych przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych a także przyczyniają się aktywnie do uzyskania odpowiedniej warstwy lakierniczej składników drewnianej stolarki okiennej przez długi okres jej używania. Rozległa paleta kolorów umożliwia budowniczym i architektom tworzenie i kształtowanie interesujących form przestrzennych.
Poza samą jakością procesu wytwarzania niezwykle istotny dla zachowania właściwego użytkowania jest montaż okien, a co za tym idzie, zatrudnienie renomowanej firmy świadczącej usługi budowlane. W tej dziedzinie istotne jest wieloletnia praktyka oraz optymalna organizacja wykonywanych zadań, co umożliwia oferować okna z drewna jako całościowe rozwiązanie dla branży budowlanej.
Dla utrzymania wieloletniej, odpowiedniej jakości nowych okien z drewna powinno się je regularnie myć i pielęgnować przy pomocy zestawu pielęgnacyjnego. Rozciąga się tym sposobem okresy międzyrenowacyjne okien. Pozwala na to pakiet pielęgnacyjny składający się ze wyspecjalizowanego środka do czyszczenia oraz mleczka pielęgnacyjnego. Mikropęknięcia, rysy i niezauważalne uszkodzenia pojawiają się bardzo łatwo np. na skutek oddziaływania gradu. Woda przenika w te mikrouszkodzenia, co może spowodować powstanie sinizny. Aby temu zapobiec, powinno się wypełnić ubytki. Do tego celu służy właśnie mleczko pielęgnacyjne - produkt przyjazny dla środowiska i szybkoschnący. Woda gromadzi się w kropelki i spływa po powierzchni zabezpieczonej mleczkiem nie wnikając w w głąb struktury drewna. Wyspecjalizowany środek do mycia czyści przenikając głęboko w pory drewna, wysycha nie pozostawiając śladów i jest wodorozcieńczalny. Niezależnie od tego, czy okna zostały pomalowane lakierem, czy farbą lazurującą, zestaw ten odświeża ich barwę i nadaje nowego blasku. Przy cyklicznym używaniu zestawu do pielęgnacji wydłuża się trwałość drzwi i okien.

Tagi: okna drewniane  okna z drewna  drzwi drewniane  drzwi z drewna  usługi budowlane  okna  drzwi 

Artykuły o podobnej tematyce:
Świat drzwi wejściowych.
Drzwi zewnętrzne - porady i doradztwo.
Drzwi przesuwne - kasetowe i pojedyncze.
Drzwi wewnętrzne - drewniane czy w okleinie CPL ?
Domy z bali
Okna drewniane i drzwi drewniane - zalety i wady
Domy drewniane
Tanie okna i drzwi
Domy drewniane
Rolety

Aktywność robotów sieciowych: Google: 66, MSN: 18, Yahoo: 14

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie