Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Negocjacje i konflikt w kontaktach handlowych

Negocjacjom poddać możemy prawie wszystko: koszty zakupu, szczegóły zamówień, wynagrodzenia, oprocentowanie lokat i kredytów, warunki dostaw. Podobnie jak życiu wyglądają negocjacje w kuluarach biznesu.

Negocjacje są obustronnym procesem komunikowania się kontrahentów. Jest to ciąg decydowania, w czasie którego każda ze stron stara się doprowadzić do korzystnych dla siebie warunków umowy. Zamierzeniem procesu negocjacyjnego jest porozumienie się, podjęcie obustronnie akceptowalnej decyzji, co do zakupu lub sprzedaży produktów i usług, ich ilości oraz ceny, szczegółów i terminu zapłaty oraz dostawy i innych, które umieszczone są w kategorii zarządzanie logistyczne.

Powodem negocjacji staje się też konflikt w organizacji.

Spór w przedsiębiorstwie oznacza konflikt dwóch lub więcej członków jak również grup interesu, wynikający z obowiązku dzielenia się niewystarczającymi zasobami albo pracami. Przyczynami sporów w organizacji są też: zajmowanie odmiennej racji, spornych poglądów, wartości lub opinii. Pracujący w przedsiębiorstwie czy całe działy przedsiębiorstwa podczas konfliktu dążą do tego, by ich sprawa lub punkt widzenia przeważyły nad sprawą lub racją pozostałych. W świetle tej definicji konflikt nie jest ani dysfunkcjonalny, ani funkcjonalny. Ostatecznie może po prostu ograniczyć lub zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa, zależnie od sposobu jak się tym sporem pokieruje.

W oparciu o poglądy teoretyków i obserwacje empiryczne należałoby przyjąć, że podłożem sporów w przedsiębiorstwie są najczęściej następujące przyczyny: zarobki, a w ogólniejszym kontekście całe systemy wynagradzania, które spora część pracowników uznaje jako nie do końca sprawiedliwe. Kolejny z powodów to to nieefektywne techniki zarządzania firmą, uznawane przez pracowników zarówno obiektywnie, jak subiektywnie.

Tagi: konflikt  mediacje  negocjacje cenowe  negocjacje w biznesie 

Artykuły o podobnej tematyce:
Ciąża po trzydziestce
Globalizacja i negocjacje

Aktywność robotów sieciowych: Google: 66, MSN: 22, Yahoo: 32

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie