Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Od biznes planu do własnej działalności

Planując projekt inwestycyjny nie można zapomnieć o położeniu szczególnego nacisku na doprowadzeniu do ideału części streszczenia, od którego banki finansujące projekt zaczynają ocenę business planu.

Business plan musi być przygotowywany jako punktowa ocena planowanego projektu biznesowego.
Najważniejsza część, zaczynająca biznesplan jest zazwyczaj zwięzła i syntetyczna (najczęściej jest to 1 lub też dwie strony tekstu). Streszczenie prezentuje warunki koncepcji biznesowej i powody jej istnienia, a także kto wykorzysta tę okazję, dlaczego jest w stanie to zrealizować i jak firma rozpocznie działanie i zdobywanie rynku. Streszczenie jest najczęściej pisane po skompletowaniu wszystkich pozostałych elementów biznesplanu. Ważne jest więc zaczerpnąć najistotniejsze zdania lub liczby z przygotowywanych sekcji już w akapicie rozpoczynającym przykładowy biznes plan. Streszczenie jest bardzo ważne dla tych inwestycji, które starają się uzyskać fundusze od banków lub instytucji parabankowych. Większość inwestorów, instytucji finansowych, menadżerów i inni adresaci biznesplanu używają streszczenia, aby wstępnie zadecydować czy koncepcja biznesu i biznes plany jest dla nich interesujący. Tak więc, chociaż biznes plan może wydawać się atrakcyjny i interesujący, wstęp może być jedyną przeczytaną jego częścią, a Ty możesz nie mieć okazji zaprezentowania swojego przedsięwzięcia w osobistej rozmowie z potencjalnym inwestorem. Głównie dlatego należy poświęcić dużo uwagi i czasu przygotowując streszczenie projektu inwestycyjnego.
We wstępie należy zawrzeć jednocześnie przedstawienie przyszłej firmy jak i zaplanowaną pozycję w następnych latach. Przedstaw jak Twój usługa lub produkt wpłynie na sposób robienia pewnych rzeczy lub czynności przez Twoich klientów. Trzeba określić specyfikę działania firmy, charakter produktu, usługi i technologii. Dodaj notkę o patentach, know how lub zasadniczych cechach pozwalających uzyskać przewagę na docelowym rynku. Gdy firma już prosperuje, należy zawrzeć notkę o jej wartości i dotychczasowym rozwoju. Staraj się użyć jak najbardziej obrazowych słów, a także wymień nazwę produktu i usługi.
W streszczeniu podsumuj biznesową istotę koncepcji biznesu, czas wymagany do przekroczenia BEP produkcji i czas do uzyskania dodatnich przepływów pieniądza (cash flow), podstawowe projekcje finansowe, IRR na przedsięwzięcia itd. Dodaj również syntetyczną analizę Twojego wkładu i konwersji operacyjnej gotówki wymaganych przez dotacje unijne.
Szukając pomocy w czasie opracowywania biznes planów warto jest rzucić okiem na pomysł na biznes, który zobrazuje jak najważniejsze wytyczne co do biznesplanów prezentują się w praktyce gospodarczej. Ponad to gotowe projekty są wspaniałym źródłem pomysłów na własną działalność gospodarczą.

Tagi: finansowanie  kredyt inwestycyjny  pomysł na biznes  biznes plan  dotacje 

Artykuły o podobnej tematyce:
Planowanie biznesu
Jak zarobić na numizmatyce
Pośrednictwo finansowe
Kredyt Konsolidacyjny
Biznes plan biblią przedsiębiorcy
Ogłoszenia sprzedam biznes i szukam inwestora
PIT Biuro rachunkowe
Eurofin - fundusze europejskie
Pożyczki - pożyczka gotówkowa
Biuro rachunkowe Rzeszow

Aktywność robotów sieciowych: Google: 66, MSN: 29, Yahoo: 39

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie