Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Polska z górnej półki - Rozmowa z K. Przybylską

Przyjezdni z innych miast, którzy z przyjemnością odkrywają, że w Łodzi działa typowa polska restauracja

Jakie nowości serwuje Restauracja Polska we wrześniu?
Szef kuchni Robert Kijewski na ciepłą zakąskę poleca przede wszystkim smażone grzyby podawane z serem pleśniowym - wszyscy się nimi teraz zajadają! Z dań głównych polecamy polędwicę na ogrodowo-leśną nutę, karczek z dzika w ciemnym sosie z jałowca i borówek, schabowego w sosie ogórkowym, kaczkę z jabłkami oraz baraninę i pierogi z kapustą bądź mięsem. Mamy też (...) a na deser polecam koktajle owocowe i soki ze świeżych owoców, sernik lub szarlotkę własnego wypieku i kilka rodzajów kawy. Restauracja bierze czynny udział w różnego rodzaju konkursach kulinarnych. To dla nas nowe wyzwania i forma sprawdzenia naszych umiejętności oraz pomysłowości. Poza tym to świetna zabawa! Zajęliśmy III miejsce w ubiegłorocznym konkursie kulinarnym na przystawkę (...) (jurorem był Maciej Kuroń), oraz I miejsce w konkursie Smak Łodzi w 2002 r., kiedy jurorem był z kolei Robert Makłowicz. (...) Kto jest najczęstszym gościem Restauracji Polskiej?
Przyjezdni z innych miast, którzy z przyjemnością odkrywają, że w Łodzi działa typowa polska restauracja i że mogą tu zjeść zraz z grzybami, bigos czy grzybową z pęczakiem. Mamy także wiele gości z Niemiec, Anglii, Szwecji i Rosji. (...) Przychodzi tu bardzo wielu artystów, podejmowaliśmy mnóstwo gości festiwalu operatorskiego CAMERIMAGE - był u nas m.in. Andrzej Wajda, Andrzej Żuławski, Piotr Andrzejewski, Paul Mazursky, Joel Cohen. Restauracja Polska sama była dwa razy planem filmowym! Kręcono u nas zdjęcia do filmu Kariera Nikosia Dyzmy i wtedy gościliśmy panów Bromskiego, Pazurę oraz Annę Przybylską. Kręcono też u nas zdjęcia do filmu Po drugiej stronie kafla z Dorotą Stalińską w roli głównej, bywa u nas Małgorzata Potocka, Halina Zawadzka z firmy Hexeline, Michał Fajbusiewicz. Przychodzą goście Urzędu Miasta, stałym bywalcem jest także Jean Ives Ebel, szef firmy Apsys, która buduje centrum handlowo-rozrywkowe na terenie dawnej fabryki poznańskiego. Pan Ebel upodobał sobie naszą restaurację odkąd przyleciał do Łodzi z Paryża - mówi, że nie ma jak polska kuchnia! Ostatnio zaczęła też do nas przychodzić moja ulubiona pisarka Katarzyna Grochola, która znalazła we mnie prawdziwą fankę!
Restauracja Polska - zobacz oryginalny tekst artykułu ze zdjęciami.

Tagi: k.przybylska  łódź  restauracja polska  restauracja 

Artykuły o podobnej tematyce:
Najlepsze skutery w Łodzi
Importer skuterów w Łodzi - kolekcja 2008
Nasza mała Portugalia w Krakowie
Restauracje, z których nie chce się wychodzić
POCZATKI SQUASHA W RZESZOWIE I NA PODKARPACIU
Dla kogo prawo jazdy
Forum weselne
Importer skuterów w Łodzi - kolekcja 2008
Kosmetyczki Łódź
Sale konferencyjne Łódź

Aktywność robotów sieciowych: Google: 62, MSN: 18, Yahoo: 10

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie