Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /includes/libs/database.pclass.php on line 38
historia dnb - Klimatyzacja SEO

Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

historia dnb

Muzyka z gatunku Drum and bass - Własności wyznaczające to, co można zaliczyć w ramy dnb, nie są bardzo ograniczone.

Producenci, nie tworzący w stylu intelligent drumnbass powoli przestali trzymać się oryginalnego stylu jungle, bit ich muzyki stał się mniej złożony, i coraz częściej pojawiał się mocny, regularny i dominujący snare, co finalnie doprowadzi do powstania gatunku hardstep. Jednocześnie inni artyści promowali drum and bass mający być bardziej popularny, inspirowany poniekąd hiphopem - Jump-Up. Był również styl nazywany Rollers, pochodzący od intelligent drum and bass, ale posiadający bardziej soulowe brzmienie.

Nadszedł okres sporych sukcesów gatunku na polu komercyjnym, już w 1995 roku Goldie opublikował swoją płytę Timeless, który osiągnął siódmą pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Drumandbass natychmiast ewoluował. Hardstep rozbił się na dwa podgatunki: na cechujący się brakiem brzmiących naturalnie instrumentów Tech step, który to inspirowany jest muzyką techno i klimatem rodem z filmów science fiction, oraz na darkstep, w którym główną rolę odgrywają skomplikowane i ciężkie sekcje basu tworzące darksajdową atmosferę. Gatunek wchłonął także kolejne elementy innych rodzajów muzyki.
Własności opisujące to, co można ująć w ramy dnb, nie są bardzo ograniczone. Są to spore różnice pomiędzy wybranymi podrodzajami i dlatego tyle ich, w ramach tego gatunku, zostało sklasyfikowanych.

Głównym kryterium mogącym zakwalifikować muzykę jako dnb jest tempo. Właściwie nie ma utworów poniżej 160 uderzeń na minutę. bpm muzyki na przełomie lat stopniowo rosło i dziś najczęściej wynosi ok. 174 bpm. Drum and bass, jako muzyka będąca głównie do grania w klubach, zwykle nie różni się za bardzo tempem, aby poszczególne utwory można było łatwo zmiksować. Istotnym kryterium jest też rytm, inny niż popularny w muzyce elektronicznej takiej jak techno czy house. Pomimo metrum 4/4, ścieżka perkusyjna jest synkopowana i zwykle o wiele bardziej skomplikowana niźli w wymienionych gatunkach. Skomplikowana linia basowa to także typową właściwością gatunku, chociaż najczęściej bass w muzyce z podgatunku liquid funk różni się od tego występującego w neuro. Kolejne elementy muzyki bywają bardzo różne, w dnb spotyka się niemal każde dzwięki, od ciepłych, soulowych wokali, po darksideowe, charczące basy.

Dwaniej bardzo często dodatkową własnością drumandbass było to, iż był on muzyką tworzoną w całości przy użyciu komputera lub innych urządzeń i odtwarzaną z płyt winylowych. Dziś, gdy spotykamy grupy grające drum'n'bass na żywo, nie jest to żadnym kryterium.

W roku 1995 obserwować można było ważny przełom w historii gatunku. Rozgłos zdobyła odmiana, którą od jakiegoś czasu wydawał LTJ Bukem i jego wytwórnia płytowa Good Looking Records, odmiana która brzmi zupełnie inaczej niźli nacechowane ragga jungle, czyli intelligent drum and bass. W związku z tym, aby odróżnić te dwa gatunki, prasa zaczęła stosować termin drumandbass odnoszący się również do muzyki o cieplejszej atmosferze inspirowanej ambientem.
W roku 1997 producenci skupili się na techstepie, atmosfera tworzonej muzyki była coraz bardziej techniczna i "niepokojąca". Zainteresowanie odmianą dnb powoli malało, między innymi za sprawą rosnącej popularności gatunków bazujących na d&b, lecz posiadających nieco wolniejsze tempo, stosujących naturalnie brzmiące sample i bardziej melodyjnych, takich jak twostep i speed garage. Z powodu spadku popularności gatunek przeżywał załamanie, odrodzenie przyszło dopiero po wydaniu takich utworów Bodyrock (Andy C and Shimon) czy Shake UR Body (Shy FX). Po roku 1998 zaczął wyłaniać sie neurofunk, posiadający elementy takich rodzajów drumandbass jak techstep czy darkstep i cechujący się bardzo rozbudowaną linią basową i technicznym brzmieniem... Więcej znajdziesz tutaj - drum and bass

Tagi: free drum and bass mp3  drum and bass  anna lua drum and bass - dnb  drum'n'bass  drumandbass  drum bass  drumnbass  drumandbass music 

Artykuły o podobnej tematyce: Brak artykułów o zbliżonej tematyce.

Aktywność robotów sieciowych: Google: 77, MSN: 31, Yahoo: 108

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie