Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /includes/libs/database.pclass.php on line 38
historia dnb - Klimatyzacja SEO

Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

historia dnb

Muzyka z gatunku Drum and bass - Kryteria opisujące to, co można ująć w ramy dnb, nie są bardzo ograniczone.

Producenci, którzy nie tworzyli muzyki w stylu intelligent drumandbass powoli zaczęli odchodzić od oryginalnego stylu jungle, rytm ich kawałków stał się prostrzy, coraz częściej pojawiał się agresywny, regularny i dominujący snare, co finalnie doprowadzi do narodzin gatunku hardstep. Jednocześnie inni artyści promowali drum and bass mający być bardziej popularny, inspirowany poniekąd hiphopem - Jump-Up. Był też styl zwany Rollers, pochodzący od intelligent drum and bass, ale posiadający bardziej soulowe brzmienie.

Przyszedł czas dużych sukcesów tej muzyki na polu komercyjnym, jeszcze w 1995 roku Goldie wydał swoją płytę Timeless, który osiągnął siódmą pozycję na brytyjskiej liście przebojów. Drumnbass błyskawicznie ewoluował. Hardstep podzielił się na dwa podgatunki: na cechujący się brakiem brzmiących naturalnie instrumentów Tech step, który to inspirowany jest muzyką techno i klimatem pochodzącym z filmów science fiction, oraz na darkstep, w którym główną rolę odgrywają skomplikowane i ciężkie sekcje basu tworzące darksajdową atmosferę. Gatunek ten wchłonął także pozostałe elementy innych gatunków muzyki.
Dwaniej bardzo często dodatkową własnością drum and bass było to, iż był on muzyką nagrywaną w całości przy użyciu hardwareu lub innych urządzeń i graną z vinyli. Dziś, gdy spotykamy grupy grające drum'n'bass na żywo, nie jest to żadnym kryterium.

W 1995 nastąpił ważny przełom w historii tego gatunku. Popularność zdobyła odmiana, którą od pewnego czasu promował LTJ Bukem i jego wytwórnia płytowa Good Looking Records, odmiana która brzmi inaczej niż przesiąknięte ragga i dancehallem, czyli intelligent drum and bass. Dzięki temu, aby rozgraniczyć te dwa nurty, gazety zaczęły stosować termin dnb odnoszący się również do muzyki o cieplejszej atmosferze inspirowanej ambientem.
Własności wyznaczające to, co można zaliczyć w ramy dnb, nie są bardzo ograniczone. Są to znaczące różnice między wybranymi podrodzajami i toteż tyle ich, w ramach tegoż właśnie gatunku, zostało sklasyfikowanych.

Podstawowym kryterium mogącym kwalifikować muzykę jako dnb jest tempo. Właściwie nie spotyka się traków poniżej 160 bpm. tempo muzyki przez lata stopniowo rosło i aktualnie przeciętne wynosi ok. 174 bpm. Dnb, jako muzyka będąca głównie do grania w na imprezach, zwykle nie różni się za bardzo tempem, aby poszczególne traki można było łatwo miksować. Istotnym kryterium jest też rytm, inny niźli popularny w muzyce elektronicznej takiej jak house czy techno. Pomimo metrum 4/4, linia perkusyjna jest synkopowana i zwykle o wiele bardziej skomplikowana niż w wymienionych gatunkach. Rozbudowana linia basowa to także typową cechą gatunku, chociaż najczęściej bas w muzyce z podgatunku liquid funk różni się od tego występującego w neurofunk. Pozostałe elementy muzyki bywają bardzo różnorodne, w drum and bass można usłyszeć niemal każde dzwięki, od ciepłych, soulowych wokali, po darksideowe, przesterowane basy.

W 1997 muzycy skupili się na techstepie, atmosfera komponowanej muzyki była coraz bardziej techniczna i "niepokojąca". Zainteresowanie odmianą drumandbass powoli malało, między innymi za sprawą rosnącej popularności gatunków bazujących na d&b, lecz posiadających nieco wolniejsze bpm, stosujących przystępnie brzmiące sample i bardziej melodyjnych, takich jak 2-step i speed garage. Z powodu spadku popularności gatunek przeżywał załamanie, odrodzenie przyszło dopiero po wydaniu takich singli Shake UR Body (Shy FX) czy Bodyrock (Andy C and Shimon). Po 1998 zaczął wyłaniać sie neurofunk, posiadający elementy takich rodzajów drumnbass jak techstep czy darkstep i cechujący się bardzo rozbudowaną linią basową i technicznym brzmieniem... Więcej znajdziesz tutaj - drum and bass

Tagi: drumandbass  drumandbass music  free drum and bass mp3  anna lua drum and bass - dnb  drum and bass  drumnbass  drum bass  drum'n'bass 

Artykuły o podobnej tematyce: Brak artykułów o zbliżonej tematyce.

Aktywność robotów sieciowych: Google: 94, MSN: 34, Yahoo: 81

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie