Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Zasada działania protokołu torrent

BitTorrent to protokół wymiany i dystrybucji plików przez Internet, którego celem jest odciążenie łączy serwera udostępniającego pliki.

Protokół BitTorrent umożliwia kopiowanie jednego pliku przez wielu użytkowników bez wielokrotnego obciążania serwera i jego połączenia z internetem. Po pierwsze, protokół Bit-Torrent umożliwia kopiowanie plików kawałkami (chunki), po drugie, jako źródło plików serwer wskazuje komputery pobierających/udostępniających, którzy dany plik pobrali wcześniej lub są w trakcie jego pobierania. Dzięki temu kopiowanie pliku przebiega głównie pomiędzy komputerami użytkowników, tworzących wtedy sieć P2P. A co tow ogóle jest Bit Torrent? Jest to protokół i sieć peer2peer stworzona przez Briana Cohena. Torrent to plik o rozszerzeniu .torrent z "namiarami" do peerów z udostępnianym przez nich plikiem.Peer, który skopiował fragment pliku, od razu udostępnia go innym pobierającym. W ten sposób szybkość kopiowania pliku nie jest ograniczana możliwościami serwera i jego łącza sieciowego, nawet gdy dane są kopiowane przez wielu użytkowników naraz. W optymalnych warunkach serwer lub seed musi wysłać tylko jedną kopię pliku nie patrząc na to, jak dużo leecherów chce ściągnąć jego kopię.BitTorrent &System jest połączony ze stroną WWW serwera, a sam proces ściągania danych od strony użytkownika wygląda podobnie do dublowania plików za pośrednictwem protokołu HTTP. Od strony serwera system składa się z udostępnionych publicznie metaplików o rozszerzeniu torrent, trackera (opisany niżej w sekcji "Podstawowe pojęcia") oraz klienta służącego do wysyłania plików. Oryginalny klient protokołu BitTorrent, który także nosi nazwę Bit-Torrenty, dostępny jest w wersjach dla systemów Microsoft Windows, MacOS X oraz Linux.Zasada działania protokołu Bit Torrent: Protokół Bit-Torrent znacznie obniża obciążenie łącza użytkowników udostępniających plik (seederzy). Kolorowe paski pod peerami oznaczają różne elementy rozpowszechnianego pliku. Fragment pliku po pobraniu od seeda jest następnie dublowany pomiędzy pozostałymi użytkownikami.

Tagi: seed  bittorrent  torrenty  leecher  torrent  download  p2p  protokół bittorrent  peer   

Artykuły o podobnej tematyce:
Miłość w Internecie
Ups, akumulator żelowy
CES, listwa zasilająca
Wyszukiwarka mp3
website design
Hydromasaż w wannie w nowym wydaniu
Ekran Reklamowy Wroclaw - Telebim Reklamowy Led
Wynajmij studio fotograficzne w Krakowie.
Hostessy
wyjazdy integracyjne

Aktywność robotów sieciowych: Google: 78, MSN: 23, Yahoo: 40

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie