Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Internetowa Hurtownia Jubilerska

Internetowa Hurtownia Biżuterii.biżuteria złota bardzo często jest produkowana i tworzona z najwyższej jakości materiałów. Do wyrobu biżuterii są takie materiały jak: złoto, srebro, platyna, bursztyn, korale, diament.

złoto - metal szlachetny


Złoto jest odporne na działanie tlenu, powietrza, kwasów; rozpuszcza się tylko w wodzie królewskiej i roztworach cyjanków w obecności tlenu; w związkach przyjmuje stopnie utlenienia III i I; tworzy związki koordynacyjne; jego sole są nietrwałe - łatwo ulegają redukcji z wydzieleniem metalu; złoto tworzy roztwory koloidowe, mające, zależnie od stopnia rozdrobnienia, barwy: fioletową, czerwoną lub niebieską.Jest ono dość ciężkie. Sześcian o boku 10 cm. (1 litr) waży prawie 20 kg. Złoto ma piękną jasnosłoneczną barwę nie zmieniającą się pod wpływem ogrzewania, nie traci też metalicznego połysku. Topi się w temperaturze 1063 stopni Celsjusza, a jedynym kwasem który go rozpuszcza jest tzw. Woda królewska (mieszanina kwasu solnego i azotowego). Jest ciągliwe, z 1 kg złota można uzyskać bardzo wytrzymały drut o długości 2 000 m. Złoto w stopach z miedzią i ze srebrem (czyste złoto jest zbyt miękkie) jest używane do wyrobu przedmiotów zdobniczych. W Polsce w jubilerstwie najczęściej stosowana jest złoto o próbie 0,585 (popularnie 14-karat).
W przyrodzie występuje rzadko, najczęściej w stanie rodzimym lub w postaci roztworów stałych z innymi metalami, gł. ze srebrem.Złoto w czystej, rodzimej postaci występuje jako blaszki, grudki, lub łuski. Zdarzają się również bryłki złota, tzw. Samorodki. Złoto było wydobywane w różnych częściach naszego globu. W starożytności wydobywano je w Nybii, Indiach i legendarnym Ofirze. W Europie Rzymianie uzyskiwali złoto w Hiszpanii i Portugalii. W średniowieczu największe ilości złota dostarczały kraje czeskie, w Ameryce natomiast Peru. W Polsce wydobywano niewielkie ilości złota na Śląsku, w okolicy Legnicy i Złotogóry, jak również w Złotym Stoku k. Płocka. Tam np. wydobywano je jako produkt uboczny przy eksploatacji rud arsenowych. Ruda ta zawiera ok. 5% arsenu, a złota w ilości ok. 2 g na 1 tonę. Bezpośrednim surowcem wyjściowym dla otrzymania złota były tam czerwone wypałki poarsenowe, wzbogacone już znacznie w złoto, bo zawierające ok. 50g złota w 1 tonie. Wypałki te po zmieszaniu z wodą poddawano chlorowaniu otrzymując wydajność złota w ilości 75%. Odkryto także małe złoża w Tatrach, na Krywaniu.
Ze złóż otrzymuje się je przez przeprowadzenie w amalgamat (z którego następnie oddestylowuje się rtęć i wydziela złoto) lub działanie roztworem cyjanku sodu albo potasu w obecności powietrza i redukcję uzyskanego związku cynkiem; Złoto otrzymuje się również ze szlamu anodowego, pozostałego po elektrolitycznej rafinacji srebra lub miedzi. Metal, zwykle w postaci stopów ze srebrem, miedzią i platyną (bardzo rzadko w stanie czystym), stosuje się m.in. w jubilerstwie, stomatologii, do wyrobu monet, aparatury specjalnej, w elektrotechnice; związki złota są używane w fotografii, dawniej także w lecznictwie; złoto koloidowe (tzw. purpura Kasjusza) służy do barwienia szkła i porcelany.
Złoto jest jednym z najwcześniej poznanych metali - barwa i blask umożliwiały dostrzeżenie go w żwirach rzecznych, duża gęstość ułatwiała wydobycie, a kowalność - obróbkę. W Egipcie było znane od czasów predynastycznych, na Pustyni Arabskiej i w Nubii wydobywano je aż do podboju rzymskiego; rozkwit wydobycia wiązał się z okresami potęgi państwa faraonów, w którym złoto było symbolem ich boskiej władzy (w jedynym nie rozgrabionym grobowcu Tutanchamona, odkrytym 1922, znaleziono 40 ton złota).
Z Egiptu złoto wędrowało także do państw Mezopotamii i in. państw Bliskiego Wschodu, w których wydobycie było niewielkie; w państwach tych przestało ono być atrybutem władzy, a stało się pieniądzem (pierwsze złote monety bito w VII w. p.n.e. w Lidii z jasnożółtego elektrum - roztwór stały złota i srebra).
W czasach rzymskich pogoń za tym kruszcem była czynnikiem ekspansji terytorialnej (np. Dacja, Galia, zw. Galią Aurifera). Złote skarby starożytnego Rzymu odziedziczyło średniowieczne Bizancjum, natomiast w zachodniej Europie niewielkie wydobycie (dolina Renu, Czechy, Dolny Śląsk, Alpy) nie zaspokajało potrzeb - brak złota hamował rozwój gospodarczy. Rozwój i potęgę gospodarczą miast włoskich zapewnił dopływ złota z obszarów położonych na południe od Sahary. W średniowieczu podejmowano bezskuteczne próby uzyskania tzw. kamienia filozoficznego, który - jak wierzono - umożliwiłby przekształcanie metali nieszlachetnych w złoto. Od XIV w. organizowano wyprawy po złoty kruszec wzdłuż brzegów Afryki, pod koniec XV w. wyprawy te (K. Kolumb) zaowocowały wieloma odkryciami geograficznymi, ale jednocześnie stały się przyczyną zagłady cywilizacji prekolumbijskich.
Złoto Ameryki Łacińskiej (Meksyku, krajów andyjskich i Brazylii) zasilało gospodarkę światową do połowy XIX w. Od początku XVIII w. wydobywano je w Rosji (Ałtaj), która po odkryciu złóż okruchowych (Ural 1814, Syberia) zajmowała przez krótki czas pierwsze miejsce w świecie. W 1848 zaczęła się pierwsza wielka "gorączka złota" w Kalifornii, 1851 - w Australii, później fale poszukiwaczy przetoczyły się przez cały obszar Stanów Zjednoczonych, Australii i Syberii. Obfitość złota umocniła tzw. złota system, oparty na parytecie i nieograniczonej wymienialności złota i banknotów. System ten aż do wybuchu I wojny światowej stanowił uosobienie kapitalizmu w okresie jego gwałtownego rozkwitu. W 1886 odkryto olbrzymie złoża złotonośnych zlepieńców z regionu Witwatersrand w Afryce Południowej (było to powodem aneksji republik burskich przez Wielką Brytanię); 1909 odkryto złoża tarczy laurentyńskiej, w latach 20. i 30. - złoża w regionie Ałdanu i w dorzeczu Kołymy...Biżuteria złota
W 1976 nastąpiła demonetaryzacja złoto - stało się ono towarem, nastąpił wzrost cen i popytu na nie; obecnie - względna stabilizacja ceny (1994 - 352,82 dolarów USA za uncję).
Ocenia się, że dotychczas wydobyto ok. 120 tys. t. tego kruszcu, z tego ok. 60% jest w rękach prywatnych (gł. w postaci wyrobów jubilerskich), resztę stanowią przede wszystkim rezerwy państwowe. Większość bieżącej produkcji wykorzystuje się do wyrobów jubilerskch (Włochy - 270 t wyrobów rocznie, Indie - 190 t, USA - 100 t, także Japonia, Korea Północna, Hongkong, Turcja, Niemcy, Francja), 10% zużywa przemysł, gł. elektroniczny (ta część złota nie wraca do obiegu), 5% - dentystyka.Biżuteria

Hurtownia złota | Hurtownia Jubilerska | Hurtownia Biżuterii | Biżuteria włoska | Naszyjnik złoty | Bransoletka złota | złoty pierścionek | Kolczyki złote


na podstawie: "Złotnictwo i Probiernictwo" Franciszka Zastawniaka
.
.
.

Tagi: hurtownia złota  złoto  sprzedaż hurtowa biżuterii  hurtownia biżuterii  obsługa sklepów jubilerskich  hurtownia jubilerska  biżuteria  hurtownia 

Artykuły o podobnej tematyce:
Komplety biżuterii
Biżuteria, naszyjniki
Istanbul Jewelry Show II
Biżuteria, naszyjniki
Kolczyki
Hurtownia złota on-line
Koraliki srebrne
Hurtownia Kosmetyczna
Biżuteria
Kolczyki

Aktywność robotów sieciowych: Google: 66, MSN: 28, Yahoo: 27

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie