Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Gdańsk według Grassa

Słuchowisko Gdańsk według Grassa zrealizowano w Radiu Gdańsk z okazji 80 -tych urodzin pisarza. W programie czterech spacerów po Gdańsku znalazły się najważniejsze miejsca związane z życiem autora Blaszanego bębenka oraz bohaterów jego powieści.

Słuchowisko Gdańsk według Grassa zrealizowano w Radiu Gdańsk z okazji 80 -tych urodzin pisarza. W programie czterech spacerów po Gdańsku znalazły się najważniejsze miejsca związane z życiem autora "Blaszanego bębenka" oraz bohaterów jego powieści. W programie czterech spacerów po Gdańsku (i tym samym czterech kolejnych audycji) znalazły się najważniejsze miejsca związane z życiem autora Blaszanego bębenka oraz bohaterów jego powieści. - Tak jak w utworach Grassa, i w naszym słuchowisku fikcja miesza się z jego życiem - opowiada gdański pisarz i historyk oraz pomysłodawca słuchowiska Mieczysław Abramowicz. - Zaczynamy od pieszej wycieczki po Wrzeszczu, gdzie odwiedzimy kamienicę z czasów dzieciństwa pisarza. - Następnie przejedziemy się rikszą po śródmieściu, nawiązując do fabuły "Wróżb kumaka", oraz odbędziemy rowerową wycieczkę po Oliwie i okolicznych lasach. Ostatnia część to przejażdżka tramwajem do Brzeźna. Jak zapowiada gdański kronikarz miasta, słuchowiska są skonstruowane w ten sposób, aby po nagraniu na przenośny odtwarzać, ze słuchawkami w uszach odbyć rzeczywisty spacer, tak, jakby szło się z przewodnikiem. Są one również dopełnieniem najnowszej jego książki, Gdańsk według Güntera Grassa, która niebawem trafi do księgarń. - Mam nadzieję, że te audycje okażą się wyjątkowym prezentem, zarówno dla samego jubilata, jak i wszystkich gdańszczan - dodaje pisarz. Opowieści Abramowicza będą przeplatane fragmentami prozy czytanymi przez: Halinę Winiarską, Krzysztofa Gordona (aktorów teatru Wybrzeże) i Andrzeja Piszczatowskiego oraz dopełnione muzyką przygotowaną przez Małgorzatę Mazurkiewicz. Audycjom, które zostaną wyemitowane 2, 3 i 4 października, towarzyszyć będą specjalne dodatki spacerowe śladami noblisty po Gdańsku, wydane przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto.

Tagi: güntera grassa  günter grass  gdańsk  według  güntera  blaszany  bębenek  danzig 

Artykuły o podobnej tematyce:
Gdynia
kurs - przewoźnik drogowy
nauka jazdy zaspa
Kurs nauki jazdy Gdańsk
Kursy prawa jazdy Gdańsk
Noclegi nad polskim wybrzeżem - Łeba, Kołobrzeg
Nieruchomości Gdynia
galeria Malarstwo
Obrazy
Rzeźba

Aktywność robotów sieciowych: Google: 73, MSN: 15, Yahoo: 39

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie