Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Podzespoły elektroniczne

Żyjemy w XXI wieku, i w tych czasach wiele rzeczy jest związanych z elektroniką i łatwo się zagubić w naszym świecie. A zatem słów kilka o urządzeniach cyfrowych, technologii elektronowej i elektronicznych obwodach.

Wzmacnianie stosuje się dla zwiększenia amplitudy sygnału. Sygnały docierające do anteny zamontowanej w radiu są wyjątkowo słabe. Stąd też w radiu wmontowany jest wzmacniacz, pracujący w ten sposób, że siła tych sygnałów jest o wiele mocniejsza i nie ma już przeszkód, by mogły aktywizować głośnik, z którego dobiega do nas dźwięk.W dużej ilości elektronicznych układów potrzebne jest, by znajdowały się przebiegi zmienne mające różne częstotliwości. Do ich wytwarzania wykorzystuje się obwody zwane jako generatory. Na generatory możemy natknąć się w nadajnikach radiowych jak i telewizyjnych.Układy RTL (Resitor - Transistor Logic) - zaliczają się do jednej z najstarszej kategorii półprzewodnikowych układów logicznych. Mają one połączenia rezystancyjne i zawierają stosunkowo mało tranzystorów.Współczesna technologia elektronowa pozwala na wykonywanie obwodów, w których tysiące elementów elektronicznych mieszczą się na pojedynczej płytce krzemowej mniejszej od paznokcia. Płytka która stanowi półprzewodnikowe podłoże, jest tak obrobiona , że pewne jej części są tranzystatorami, inne to diody, kondensatory, rezystory bądź stanowią doprowadzenia prądu.W niektórych obwodach słabe sygnały elektryczne włączają i wyłączają inne obwody elektroniczne. System ich działania podobny jest do tego, jak działają drzwi automatycznie się otwierające. Kiedy ktoś zbliża się do nich, czujnik działający na podczerwień ma za zadanie wysłać do obwodu elektrycznego określony sygnał i w następstwie tego otwierają się drzwi.Urządzenia cyfrowe w większości posiadają przeróżne pamięciowe elementy. Należy do nich między innymi pamięć RAM z angielskiego Random Access Memory. To pamięć, gdzie dane można równocześnie zapisać jak i odczytać. Kolejne typy pamięci to DRAM I SRAM i są to pamięci tak zwane ulotne.Język wysokiego poziomu oszczędza czas programisty. Dokonano obliczeń, że okres, jaki jest przeznaczony na napisanie i uruchomienie jednego wiersza programu w języku wysokiego poziomu tak, jak w asemblerze jest taki sam, aczkolwiek ilość wierszy w tym drugim przypadku okazuje się być o wiele większą.Obwody elektroniczne, zawierające podstawki, spełniają cztery zasadnicze funkcje a należą do nich: wzmacnianie, przełączanie, prostowanie oraz generacja sygnału.W wyniku nieustającego rozwoju, mikrokomputery jednoukładowe posiadają coraz więcej pamięci typu RAM, ROM lub EPROM (lub EEPROM).Podział mikroprocesorów wygląda następująco: procesory i mikrokomputery jednoukładowe. Gdy mowa o mikrokomputerze jednoukładowym warto zdawać sobie sprawę, że posiada zintegrowane w jednym układzie scalonym zarówno procesor jak również pamięć i układy peryferyjne.

Tagi: elektronika  części elektroniczne  układy scalone  kondensatory  pamięci 

Artykuły o podobnej tematyce:
Kondensator, buzzeryKondensator, ds18b20
Akumulator, led niebieski
Akumulator, ds18b20
Soft-start, sieci
Narzędzia elektroniczne i nowe technologie
Słów kilka o elektronice
Elektronika, buzzery
Jak nie dać się nabrać w sklepie telewizorów?
Czujnik
Elementy elektroniczne, Temic

Aktywność robotów sieciowych: Google: 59, MSN: 18, Yahoo: 27

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie