Klimatyzacja SEO

niech linki oddychają

Artykuł o tenisie ziemnym

Za prototyp tenisa uważa się francuską średniowieczną rozgrywkę dworską jeu de paume (gra ręka). Była ona tak znana, że w 1480 r. sam Ludwik jedenasty nakazał wytwarzanie piłek dobrej jakości.

Tenis ziemny to gra sportowa grana na boisku do tenisa, polegająca na przebijaniu paletką tenisową piłeczki nad siatką na pole rywala, w sposób uniemożliwiającymi jej przyjęcie. Może być grana pojedynczo (tak zwany singel), a także w dwuosobowych zespołach zawodników tej samej płci (debel), a także mieszanych (mikst).Za prototyp tenisa uznaje się francuską średniowieczną grę nadworną jeu de paume (gra ręka). Była ona tak znana, że w tysiąc czterysta osiemdziesiątym roku sam Ludwik jedenasty rozkazał produkcję piłek dobrej jakości. W szesnastym w. wprowadzono rakietę. Teraźniejsza odmiana tenisa powstała w Anglii w tysiąc osiemset siedemdziesiątym czwartym roku dzięki majorowi W. C. Wingfieldowi, który opatentował wtedy nową grę mianując ją lawn tennis. Początkowo rakiety były z drewna, a piłeczka z gumy, powleczona flanelą. Z biegiem czasu narzucone zostały rakiety z metalu i współczesne piłki. Kort do rozrywki na początku miało kształt dwóch trapezów złączonych spodami, od 1877 roku ewulowało na teraźniejszy kształt prostokąta.Tenis został po raz pierwszy rozgrywką olimpijczyków do tysiąc dziewięćset dwudziestego czwartego roku, kiedy to był skreślony z programu Igrzysk. Wrócił na nie w Seulu w 1988 roku (w Meksyku w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym ósmym i w L.A. w 1984 był rozgrywką widowiskowym).Interesując się rozgrywkami tenisa z pewnością nieraz zwiedzałeś stronę Tenis na żywo. Jest to szczególnie przydatna witryna gdy obstawiasz zakłady bukmacherskie w internecie. Druga liga na żywo również jest w ofercie tej witryny. właśnie temu polecam ją Tobie!

Tagi: tenis ziemny  o sporcie  kort tenisowy  rozgrywki  gra  tenis  sport 

Artykuły o podobnej tematyce:
Importer sprzętu komputerowego
Importer sprzętu komputerowego
Importer sprzętu komputerowego
Obstawianie zakładów bukmacherskich
Zakłady online
Zakłady bukmacherskie
Zakłady bukmacherskie online
Karty graficzne Nvidia
Rage już niedługo zawojuje na rynku gier
Zakłady sportowe - Bet-at-home

Aktywność robotów sieciowych: Google: 78, MSN: 18, Yahoo: 19

Menu:

biznes   download   forum   gry   internet   kraków   kredyty   kursy   meble   meble kuchenne   mieszkania   mp3   muzyka   nauka   nieruchomości   osk   osrodki   poznań   pozycjonowanie   prawo   reklama   rozrywka   seo   sklep   sport   szkoły   warszawa   wroclaw   zakłady bukmacherskie   zdrowie